آدرس نوین ما: www.cinemaamooz.ir        خانه   ایمیل  

شروع ارتباطات برای کارگردانی

چگونه وارد ارتباطات برای کارگردانی شویم؟ راهنمای کاری و نکات مهم


راه های مختلفی برای شغل کارگردانی وجود دارد.

راهنمای کاری

۱. ذهن خود را برای یافتن ارتباطاتی با کسانیکه در ضمینه های کارگردانی سینما، تلویزیون (کارگردانی تلویزیون), تبلیغات، موزیک ویدیو، و یا حتی کارهای دانشجویی فعالیت دارند جستجو کنید و در کنار آنها کار کنید.

۲. می توانید وارد آموزشگاه فیلمسازی شوید تا هم اطلاعات لازم و هم ارتباطات مورد نیاز را بدست آورید. (همچنین ببینید: آموزشگاه های سینما در جهان)

۳. وارد مجموعه های فیلمسازی (Movie Sets) یا شرکت های تولیدی (Productions) شوید و به عنوان دستیار هر یک از عوامل شروع بکار کنید تا دوستانی را در آنجا پیدا کنید.

۴. شغل هایی مانند کارگردانی موزیک ویدیو یا تبلیغات را هدف قرار دهید زیرا کارگردان های فیلم گاهی در این ضمینه ها نیز فعالیت دارند.

۵. فیلم بسازید. برای شروع فيلم های كوتاه (مثلآ 10 دقیقه) می تواند مطلوب باشد. سپس فیلم خود را به فستیوالها و جشنواره ها بفرستید زیرا در آنجا با افراد زیادی درست همانند خود که نیاز به ارتباطات دارند را خواهید یافت و شرکت شما در این مراسم ها و دیدن فیلم های دیگران کمک می کند که آنها را بشناسید که چقدر استعداد دارند و می توانند به شما کمک کنند. (همچنین ببینید: انتخاب موضوع در فیلم کوتاهنوشتن فیلم کوتاهساختن فیلم کوتاه)

۶. با افراد حرفه ای که می شناسید در ارتباط باشید. آنها را ملاقات کنید یا کارت های پستال در ایام مهم برای کارگردانها، هنرپیشه ها یا شرکت ها مهمی که می پسندید بفرستید. این ارتباطات برای شما فرصت خواهند شد.

 

نکات مهم

- خلاق و مصمم باشید و بدانید که فقط یک راه برای کارگردان شدن وجود ندارد هر چیزی امکان پذیر است.

- مجلاتی که در مورد فیلمسازی منطفه ی که فعالیت می کنید را تعقیب کنید تا از شغل های احتمالی که بوجود می آید باخبر باشید.

- و نهایت ارتباطات، ارتباطات، ارتباطات. شاید بتوان گفت مهمترین عامل موفقیت کارگردان ها بخصوص کارگردانان جوان. ارتباطات خود را افزایش دهید.


نویسنده: امید فرشی

دانلود: برای دریافت نسخه PDF مطلب و پرینت آن اینجا کلیک کنید.

مطالب مرتبط داخلی:

چگونه کارگردان شویم؟

کارگردان و کارگردانی

کارگردانی فیلم

کارگردانی تلویزیون

کارگردانی فیلم کوتاه (ساختن فیلم کوتاه)

کارگردانی تئاتر

دستیار کارگردان

درس های کیارستمی

تولید و پخش فیلم

کادر و عوامل تولید فیلم (Film Crew)

 مطالب مرتبط خارجی:

http://www.ehow.com/how_623_become-movie-director.html+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۱ اردیبهشت۱۳۸۸زمان   بدست امید  |